Metin Kutusu: MORTIRNAKLAR  DAĞCILIK ve DOĞA   SPORLARI  KULÜBÜ

Bu liste size her Yürüyüş de  hazırlıklı gelmenize yardımcı olma amaçlı hazırlanmıştır.

 

Her Aktivitede

Su (min.1.5 lt)

Şapka ve güneş gözlüğü

Ağrı kesici yara bandı

Küçük sırt çantası

Sert tabanlı sağlam ayakkabı veya bot

Sırt çantası+ Yiyecek ve içecek

Bazı yürüyüşlerde: Mayo, havlu, sandalet

Servis ücreti ……...(Mesafeye göre değişir)

Serin günlerde ve yaylada Karlı dağlarda 

sıcak tutan kıyafetler

rüzgarlık veya yağmurluk

Su Faaliyetlerinde

mayo

havlu

yedek kıyafet ve ayakkabı

(Çay kahve web sayfası masrafı)

                                                                Trekkingcilere Öğütler

 

Eğer doğa yürüyüşü veya kampçılık yapmaya karar verdiyseniz ilk yapmanız gereken bu işin eğitimini almak olsun. ";Yürüyüşün de eğitimi mi olurmuş"; demeyin eğitimsiz doğaya açılmak kazaya davettir.

 

Hiçbir etkinliği tek başınıza gerçekleştirmeyin. Bazen bulunduğunuz bölgedeki dağların, ormanların ve vadilerin sizi çağırdığını hisseder gibi olur, bir an önce varmak istersiniz. Oysa tek başınıza giderseniz yaşamsal risk almış olursunuz. En küçük bir ayak burkulması bile insanın günlerce vahşi doğada tek başına kalmasına neden olabilir.

 

Grup bile olsanız bilmediğiniz bir bölgeye rehbersiz gitmeyin. Grupta bölgeyi bilen bir veya birkaç kişinin bulunması iyi olur.

 

Daha önce doğaya girmediğiniz insanlarla çok ciddi faaliyetler yapmayın. Bazı insanları kent yaşamlarında paylaşımcı tanıyabilirsiniz ancak doğada durum çok farklıdır. Birçok şeyi kısıtlı kullanmak zorunda kalabilirsiniz. İstediğiniz zaman çikolata alamaz, kahve içemez, meyve yiyemezsiniz. Bu da öncelikle yiyecek üzerine başlayan bencil tartışmalar doğurabilir. İçinde bulunduğu güç koşullar insanı olduğu gibi görünmeye zorlayabilir, kentsel yaşamda bastırdığı duygular doğada ortaya çıkabilir.

 

Yapacağınız etkinlik süresini iyi hesaplayın. Her zaman için almanız gerektiğinden daha fazla yiyecek ve içecek alın. Bir günlük yürüyüş sırasında terleyerek sıvı kaybederiz. Bu durum da performansımızın düşmesine neden olur. Yaz aylarında yapacağınız bir yürüyüşte bol miktarda sıvı (su veya diğer içecekler) almanız iyi olur.

Metin Kutusu: Yürüyüş Malzemeleri

  FAALİYETLERİMİZ

    HAKKIMIZDA

    DUYURULAR

   FOTOĞRAFLAR

    KURALLARIMIZ

   BİLGİLENDİRME

   VİDEOLARIMIZ

Metin Kutusu:

   İLETİŞİM

ANASAYFA