MORTIRNAKLAR                                                                                                                                                                                                       IŞIK ÜLKESİNİN TOPLULUĞU

 

Fethiye Doğa Yürüyüşleri

Metin Kutusu: Hakkımızda

 BİZ MORTIRNAKLAR

 

Bir Pazar gününün monotonluğundan kaçmak, iş yorgunluğunu bir dere kenarında bir dağın zirvesinde veya ormanda kuş sesleri içinde geçirmek, Herkesin istediği ama bir türlü  kendine vakit ayıramadığını sıkça duymuşunuzdur. Biz Fethiye ve çevresini her Pazar karış karış, gezerek bu güzellikleri görmek, korumak, fotoğraflarla belgelemek aynı zamanda yürüyüş sporu yaparak keyif, bilgi alarak geçiren bir şekilde Fethiye’de yolları kesişmiş bir grup doğa severiz.

 

             Değerli Arkadaşlar;

Konu zaman olduğunda birer birey olarak zaman ı etkili kullandığımız konusunda şüphelerimiz mutlaka vardır. Yaşamda isteyerek ya da istemeyerek ertelemek durumunda kaldığımız konularda var elbet. Yaşamı farklı kılacak ve yaşam yolculuğumuzda halen öğreneceğimiz, bizzat göreceğimiz değerler yok mu sizce? Yaşamı birer çalışan olarak iş ve ev arasında geçiriyor olmak kendimize yaptığımız kötülük değil mi dir?

 

             Yaşamlara katılacak artı değerler için, yaşamınızda ev ile iş arasında kalan boş zaman dilimlerini maksimum verimle geçirirken,  bir doğa yürüyüşünde, bir kültür turunda, bir dağın zirvesinde bir konserde, bir safaride,  bir köyde, bir araçta, bir bayramda, bir yamaçta, bir rotada paylaşım ve birlikteliklerin anlatılmaz hazzını yaşamayı ve yaşatmayı amaçlamaktayız.

Etkinliklerimiz için iş ve ev arasında kalan boş zaman dilimlerinizi hedeflediğimizi ve bu boş zaman dilimlerini sizlerinde desteği ile maksimum düzeyde dolu geçirmeyi sağlamak, planlamak ve eyleme dönüştürmek için bültenlerimizi oluşturmayı, programlar hazırlamayı amaçlamaktayız.

 

             Gerçekleştirilen etkinliklerimizde, dostlarımızın talepleri üzerimizdeki sorumluluk bilincini arttırmakla kalmayıp, bu uğurda sizlere en güzelini, en iyisini sunma adına bizlere yön vermektedir. Her türlü dileğiniz ve düşünceleriniz için internet sayfamız aracılığı ile bizlere ulaşıp fikirlerinizi beyan edebilirsiniz.

“Gelin bağa yeşiller kuşanan doğayı görün

Her köşede bir çiçek dükkanı açan doğayı görün

Güller gülerek sesleniyor bülbüllere:

Susun, susarak doğayı görün.”

Mevlana

 

“İnsanın; hürriyet, eşitlik ve yeterli yaşam koşulları sağlayan onurlu ve refah içinde bir çevrede yaşamak temel hakkıdır. İnsanın bugünkü ve gelecek nesiller için çevreyi korumak ve geliştirmek için ciddi bir sorumluluğu vardır.”

BM. İnsan Çevresi Konferansı

Stockholm Bildirgesi

   PROGRAMLAR

    HAKKIMIZDA

    DUYURULAR

   FOTOĞRAFLAR

    KURALLARIMIZ

   BİLGİLENDİRME

   VİDEOLARIMIZ

Metin Kutusu:

   İLETİŞİM

ANASAYFA