MORTIRNAKLAR  DAĞCILIK ve DOĞA   SPORLARI  KULÜBÜ

LİKYA GÜNEŞ ÜLKESİ

         Parkurların zorluk derecesi ,ara sıra yürüyüş yapanlara göre veya doğada hiç yürüyüş yapmamış olan kişilere göredir.

Bu yürüyüşe katılanlar yürüyüş esnasında oluşabilecek sağlık sorunlarının sorumluluklarını almış sayılar

 Tüm sorumluluk kendilerine aittir.

Yürüme problemi, kalp , tansiyon ,şeker vb yürümenize engel teşkil edecek sağlık problemi olanlar varsa doğa yürüyüşü önerilmez.

 

MORTIRNAKLAR DAĞCILIK ve DOĞA SPORLARI

KULÜP BAŞKANI

YUSUF CERAN

Genel olarak yürüyüş;sağlıklı bir yaşam sürmek,yürüyüş bölgelerinin doğal güzelliklerini tanımak,(manzara,bitki örtüsü,orman,bölgedeki canlılar,kuş ,böcek vs..) ve onları anı olarak sabitlemek,fotoğraf vs.

             Birlikte yürürken grup yardımlaşması ve ortak paylaşımın sağlanmasında keyif almak,yürüyüşçülerin birbirlerine saygılı davranmalarını,zor durumlarda yürekten yardım ederek dürüst ve köklü dostluklar oluşturmak (çünkü herhangi birimizin ayağı kırıldığında belki de onu hiç sevmediği kişi taşıyacaktır).

             Ayrıca yörede gördüğümüz güzellikleri genç nesillere ve bizler gibi sağlıklı yürüyemeyenlere anlatarak aktarmak , paylaşmak ve bu güzel davranışların devamını sağlamak

             Doğal zenginlikleri öğrenmek ve insanlığın bundan yaralanmasını sağlamak (tıbbi bitkiler vs)

             Şehir insanı ile kırsal kesim insanın tanışmasını, dostluk kurup yardımlaşmasını sağlamak,yürüyüş bölgelerinde karşılaşılan canlılara saygın davranmak , doğal ve kültürel zenginliklere kesinlikle zarar vermemek, yardım gereken durumlarda gereken yardımı yapmak veya ilgili mercileri aktarmak.

             Unutulmamalıdır ki toprak bizim anamız bağrından çıkanlar da kardeşimizdir.

 

            

KOŞULLAR:

             A) Her katılımcı olabilecek sağlık vb durumdan dolayı TAAHHAÜTNAME imzalamak zorundadır.

             B) Herkes yürüyüşe uygun giyinip kuşanmalıdır. Rahat ve ter emici ,rüzgar ve yağmurlara karşı korunaklı giysiler,spor veya bot ayakkabılar ,yedek iç çamaşırı,havlu ve çorap bulundurmalı.. Hobiye göre fotoğraf makinesi dürbün, kamera ,asa ve uygun hafif öğle yemeği ve içecek (Alkolsüz).

             C) Buluşma;her yürüyüşçü buluşma yerine zamanında gelmelidir.Yürüyüşe katılamayacaklar 24 saat önceden 05383322084 telefona haber vermelidir. Sadece servis ücreti talep edilir. Yılda bir kezde web       

 

sayfamızın yenilenmesi için ,ayrıca yürüyüşe katılan grup üyelerinin oy birliği kararıyla çay, kahve, şeker, tüp vb giderlerin karşılanması için yıllık kişi başı 30TL alınır.

    Buluşma yeri ;Her Pazar saat 8:30 (Kış 9:00 da)  da Merkez Sultan pastanesinin önünde

             D) Sağlık durumu: Yürüyüşte herkes kendi sağlığından sorumludur (yürüyüş kazaları dahil). Dolayısı ile belirgin hastalığı  olanlar (sar, alerji,tansiyon vs) için kullandığı ilaçları bulundurulmalıdır

             E) Araç ve kaptanı can simidimiz olduğundan saygılı ve sevecen davranmalıyız .

 

      YÜRÜYÜŞLERİMİZ İSTER KOLAY- İSTER ZOR SEVİYEDE OLSUN DENEYİMSİZ 60 YAŞINI GEÇMİŞ KİŞİLER YÜRÜYÜŞLERİMİZE ALINMAYACAKTIR.
LÜTFEN DENEYİMSİZ ve ÖZELLİKLER YAŞLI KİŞİLERİ  LÜTFEN BİLGİMİZ DIŞINDAGETİRMEYİNİZ.

 

 

                

 

 

 

  FAALİYETLERİMİZ

    HAKKIMIZDA

    DUYURULAR

   FOTOĞRAFLAR

    KURALLARIMIZ

   BİLGİLENDİRME

   VİDEOLARIMIZ

Metin Kutusu:

   İLETİŞİM

ANASAYFA